Wpisy użytkownika DaisyLine z dnia 28 lipca 2010

Liczba wpisów: 1

daisyline
 
Pierwszy stopień - zaobserwowanie ufo
Drugi stopień - zebranie dowodów
Trzeci stopień - nawiązanie kontaktu
Czwarty stopień - uprowadzenie

“Nazywam się Milla Jovovich i w filmie "Czwarty stopień" gram psychiatrę Abbey Tyler. Film ten jest fabularną wersją zdarzeń, które miały miejsce między 1 a 10 października 2000 roku w miasteczku Nome na Alasce.”W filmie została przedstawiona historia zaginięć mieszkańców pewnego miasteczka na Alasce. Pomimo, iż sprawą wielokrotnie zajmowało się FBI, żadna z tych spraw nie została wyjaśniona. Ludzie jakby "rozpływali się w powietrzu". Pani doktor, kontynuując badania zamordowanego męża, przeprowadzała sesje z pacjentami, którzy cierpią na tę samą dolegliwość - w nocy budzili się przerażeni i widzieli spoglądającą na nich sowę. Przeprowadzane sesje przynosiły różne skutki, a jakie dowiecie się oglądając Czwarty stopień...  

Wybierając się na ten film do końca nie wiedziałam o czym on będzie. Wypad na niego był nieco spontanicznym a po upływie kilku minut siedziałam w fotelu przerażona. Fakt wplatania fragmentów archiwalnych do filmu jeszcze bardziej pobudza do myślenia i daje odczuć to, co działo się przez kilkadziesiąt lat w miasteczku Nome na Alasce. Pomimo, iż wielu krytyków jest zdania, że w tym filmie nie ma nic prawdziwego, ani opowiedziana historia, ani materiały archiwalne, siedząc w kinie późno w nocy widz jest przerażony a na sali panuje kompletna cisza. Nie słychać otwierania chipsów, chrupania nachosów, siorbania coli, nie widać lecącego przez pół sali popcornu (swoją drogą już dawno nie byłam na takim filmie, na którym ktoś rzucałby popcornem ;)).

Od pierwszej do ostatniej minuty, pomimo niewielu scen akcji, film trzyma w napięciu. Materiały archiwalne zdają się być rzeczywiście prawdziwe. Czwarty stopień ogląda się dobrze. Po wyjściu z sali byłam zaniepokojona, pomimo tego, że ani wierzę w ufo ani nie wierzę w ufo i wolę się nie przekonywać :P Kwestia, czy uwierzymy zostaje do oceny każdego widza.

*Gatunek*  
Thriller, Sci-Fi

*Obsada*
Milla Jovovich (Resident Evil)
  • awatar Luxuriouss: aż mi ciary przeszły ja tam się boje oglądać filmów które są oparte na faktach jakiś:P
  • awatar slubnesprawy: Brzmi nieźle! Po takiej zachęcie chyba się wybiorę!
  • awatar DaisyLine: @sparkling water: widz o tym nie wie idąc do kina ;)
Pokaż wszystkie (22) ›